להברקת הבית חייגו עכשיו

072-3317149

ליטוש מרצפות

בזמן שהבית שלנו מתרחב ומשתנה באופן דינמי, יומיומי וללא הפסקה, הרצפה איננה משתנה ומהווה בסיס חשוב ומרכזי לעיצוב וארגון הבית. עם השנים, הרצפה עלולה להיראות מעט מוזנחת ולא נקיה אך תארו לעצמכם להיכנס לביתכם והרצפה מלאת ברק וזוהר וללא כתמים כלל. האם זוהי איננה תחושה נעימה? תחושת ניקיון טהור ומוחלט. ליטוש מרצפות אינו רק עוד כלי אסתטי אלא חידוש המפיח חיים בבית, מייצר אווירה של אלגנטיות וזוהר, מחזק את הרצפה ואת בסיס הבית ומעניק שדרוג למראה הבית כולו. תהליך זה עלול להישמע כפרויקט מסובך אך הדבר אינו בהכרח נכון. חידוש רצפה עם עזרה והכוונה מטעם חברה העוסקת בתחום יכולה להוות פתרון פשוט אשר מניב תוצאות הנראות לעין החל מהרגע הראשון

חידוש מרצפות – למי זה מתאים?

חידוש, פוליש ושיקום רצפות מתאים לכולם – לאלו הרוצים להחליף רצפה ישנה, למי שמפריעים לו הכתמים והרצפה דורשת תחזוקה ולאלו שכרגע סיימו שיפוץ ורוצים ניקיון יסודי. כמו כן, התהליך מתאים גם לרצפות שעברו בעבר תהליך של חידוש וכרגע זקוקות לריענון או שימור.

קנבס ליטוש מרצפות

בחירה בחומרים וסוגי הרצפות

חידוש הרצפה מתחיל בהבנת האפשרויות השונות של חומרים וסוגי רצפה זמינים. מהעץ המסיבי, הפרקט החם, אריחים קטנים וגדולים, אבן או אפילו פורצלן – כל אחד מהם מעניק אווירה אחרת לחלל ודורש טיפוח וטיפול שונה. פוליש לרצפה הוא אומנות המתאימה לאופי הייחודי של כל חומר ריצוף ולכן בספיר פוליש נחקור יחד איתכם את הטכניקות השונות, המטרות השונות, השיטות השונות ונבטיח להוציא את המראה המיטבי ביותר מסוג הרצפה הנתונה.

יתרונות ליטוש מרצפות

ליטוש מרצפות הוא תהליך שבו מסירים את השכבה העליונה של המרצפות, הכוללת שריטות, כתמים ופגמים אחרים. תהליך זה מאפשר להחזיר למרצפות את המראה החדש והמבריק שלהן, גם אם הן ישנות או פגוםות.

לליטוש מרצפות מספר יתרונות משמעותיים, הן מבחינה אסתטית והן מבחינה מעשית:

 • מראה חדש ומבריק: ליטוש מרצפות מאפשר להחזיר למרצפות את המראה החדש והמבריק שלהן, מה שהופך את הבית או העסק למעוצב יותר ומזמין יותר.
 • שיפור העמידות: ליטוש מרצפות גם משפר את העמידות שלהן. הליטוש מסיר את השכבה העליונה של המרצפות, הכוללת חומרים שנשחקו עם הזמן. לאחר הליטוש, המרצפות עמידות יותר בפני שחיקה, כתמים, שריטות ועוד.
 • שיפור הבטיחות: ליטוש מרצפות יכול גם לשפר את הבטיחות במקום. ליטוש המרצפות הופך אותן לחלקות יותר, מה שמפחית את הסיכון להחלקה ונפילות.
 • חיסכון בעלויות: ליטוש מרצפות הוא פתרון זול יותר מריצוף מחדש. הליטוש דורש פחות עבודה ופחות חומרים, ולכן הוא זול יותר.

בנוסף ליתרונות הללו, ליטוש מרצפות יכול גם להוסיף ערך לבית או לעסק. מרצפות מבריקות וחדשות נראות טוב יותר, ויכולות להעלות את ערך הנכס.

ליטוש מרצפות ישנות

האם ניתן לבצע ליטוש לרצפה כל כך ישנה? האם לא כדאי להחליף את הרצפה? התשובה היא שכן, ניתן לחדש כל סוג של רצפה חדשה או ישנה ולא כדאי להתחיל שיפוץ שלם להחלפת רצפה בבית או במשרד. ניתן לחדש רצפות ישנות מאוד ואפילו מומלץ זאת כי השינוי ברור, מפתיע ומשמח ביותר כאשר מדובר על רצפה ישנה כי ההבדל הוא עצום.

שירות ליטוש מרצפות

שיטות לליטוש רצפות

בחירת השיטה המתאימה תלויה בסוג הרצפה, במצבה הנוכחי ובמטרת החידוש: האסתטיקה, העמידות או שיקום תקלות. בין השיטות השונות ניתן למצוא שימוש בציפויים שונים כגון וורניש או חומרים אחרים המיועדים לשיפור העמידות והגנה על הרצפה מפני שחיקה ופגיעות. ציפויים אלו משפרים את מראה הרצפה ומוסיפים גימור מוצק וברק לרצפה.

כמו כן, נעשה שימוש בחומרי פוליש או לקה המכסים את פני השטח של הרצפה ומקנים לה ברק וזוהר. שיטה נוספת לחידוש רצפות הינה שימוש בפלטות שונות על מנת להחליף אזורים פגועים על רצפה קיימת והשקעת חומרים עמידים שונים כגון עבק ופורצלן המשדרגים באופן משמעותי את המראה והעמידות של הרצפה. לבסוף, שיטה נוספת ושכיחה הינה ליטוש ושיקום על ידי שימוש במכונות וכלים מיוחדים לפוליש לרצפה, הסרת סדקים ושפשופים והחזרת הברק המקורי שלה.

ליטוש מרצפות – “חדש מהניילון”

הרעיון בליטוש מרצפות בעזרת ניקוי ושיוף הוא הורדת שכבה עליונה אשר לרוב מלוכלכת והרוסה המאפשרת לשכבה חדשה ובוהקת להגיח. בכך, ליטוש מרצפות הוא למעשה השחזת רצפה והורדת שכבה דקה ממנה על מנת ליישר אותה ולהעניק לה מראה אחיד, מבריק וחדש. נעבור על הרצפה עם מכונה מיוחדת המשייפת אותה על-ידי דסקיות יהלום או אבן יהלום בדרגות שונות. בכך, המכונה חושפת את מראה המרצפות המקורי ומורידה את הכתמים שמעולם לא הצלחתם להסיר בעצמכם.

ליטוש מרצפות מחיר

המחיר משתנה בהתאם לסוג המרצפות, גודל השטח שיש ללטש, רמת הליטוש הנדרשת ומיקום העבודה.

 • סוג המרצפות: מרצפות שיש הן יקרות יותר לליטוש ממרצפות טרצו.
 • גודל השטח: ליטוש של שטח גדול יותר יהיה יקר יותר מליטוש של שטח קטן יותר.
 • רמת הליטוש הנדרשת: ליטוש ברמה גבוהה יותר יהיה יקר יותר מליטוש ברמה נמוכה יותר.
 • מיקום העבודה: ליטוש מרצפות במקומות מרוחקים יותר יהיה יקר יותר מליטוש מרצפות במקומות מרכזיים יותר.

כדאי לקבל הצעות מחיר מכמה חברות שונות לפני שבוחרים בעל מקצוע לביצוע הליטוש. הצעות המחיר צריכות לכלול את כל העלויות הנלוות, כגון עלות החומרים והובלה.

סוג השירות מחיר למטר רבוע
ליטוש מרצפות החל מ-59 ש”ח
ליטוש מדרגות החל מ-49 ש”ח
ליטוש בטון החל מ-28 ש”ח
פוליש קריסטל החל מ-25 ש”ח
פוליש ווקס החל מ-8 ש”ח
פוליש סילר החל מ-25 ש”ח
פוליש לרצפת בטון החל מ-6 ש”ח
פוליש לשיש החל מ-14 ש”ח
פוליש לפרקט למינציה החל מ-15 ש”ח

למה כדאי לבחור בפוליש ספיר לביצוע ליטוש מרצפות?

 • ניסיון ומקצועיות: פוליש ספיר הוא חברה בעלת ניסיון של למעלה מ-24 שנה בתחום ליטוש מרצפות. החברה מעסיקה צוות מקצועי של ליטושנים מוסמכים, בעלי ידע וניסיון רב בליטוש מגוון סוגי מרצפות.
 • ציוד איכותי: פוליש ספיר משתמשת בציוד איכותי ומתקדם לביצוע ליטוש מרצפות. הציוד מאפשר לחברה להשיג תוצאות ליטוש מושלמות, גם במרצפות קשות או פגוםות.
 • אחריות: פוליש ספיר מעניקה אחריות מלאה על עבודות הליטוש שלה. החברה מבטיחה שביעות רצון מלאה מעבודתה

לסיכום

לסיום, אם אתם מתכננים חידוש, פוליש או שיקום רצפות התחילו בחקר סוגי הרצפה והחומרים השונים הזמינים. התייעצו עם מומחים, בנו תכנית מדויקת והכינו את התקציב שלכם. בחרו בצוות ניקיון מקצועי והתחילו את התהליך, השקעת הזמן והמשאבים הדרושים ישתלמו בעיצוב מרהיב שישדרג לכם את הבית. אנו בספיר פוליש נשמח לסייע לכם בכל התהליך, החל מהשלב הראשון ועד לקבלת התוצאה הרצויה והמתאימה עבורכם. מצפים לחדש לכם את הבית.

להזמנת השירות חייגו >> 072-3317149

ליטוש מרצפות

שתפו את הפסט

אולי יעניין אותך גם

תוכן עניינים